0-3 Yaş için Montessori Uygulamaları

31/01/2013

Montessori eğitimi son yıllarda anne- baba bilincini ve çocukların dünyasına girişin yolunu aydınlatan bir teknik olarak yeniden gündemde ve revaçta. Montessori’nin her adımına ilgi duymak ya da onaylamak, uygulayabilmek ailelerin tercihine ve yaşam tarzlarına bağlı bir kavram. Ancak temel felsefesini çok ama çok beğeniyorum. Çocuğuna saygı duymak, çocuğunun daha dünyadaki ilk dakikalarından itibaren bir birey olduğunu farkederek yaşamak, benim gözümde.

Bu eğitime ilgi duyan, bunu uygulamak isteyen aileler için , İstanbul’da Koşuyolu’nda bulunan Küçük Kara Balık Çocuk Evi 10 Şubat 2013 Pazar günü , Montessori Danışmanı Eliane Freina ‘nın vereceği seminer ile ” 0-3 yaş grubunda Montessori Uygulamaları ” ‘nı anlatıyor olacak.

Tarih: 10 Şubat 2013

Saat: 14.30-16.30

Yer: Küçük Kara Balık Çocuk Evi, Salih Omurtak Caddesi, No: 49 Koşuyolu , KAdıköy

Eğitim Bedeli : 50 TL

Kayıt için: kayit@kkbc.com

Bebeğin doğumundan itibaren düzenleyeceğiniz odası, oyun saatleri, beslenme yaklaşımı, anne-baba ve arkadaş ilişkileri, tuvalet eğitimi , uyku gibi pek çok başlığı Montessori felsefesi ile değerlendirmek için çok uygun bir fırsat bence.

Benim oğlum artık 3,5 yaşına geliyor, ben Mart ayından sonra 3-5 yaş grubu için düzenlenecek seminerde, bizi ilgilendiren konu başlıklarının peşine düşeceğim. Pek çok farklı seminer yapılıyor, pek çok kurum ve uzman değişik başlıkları paylaşıyor. Bizim yaş gruplarımıza uygun olanlarından edindiğim bilgiler, uzmanların yorumları bakış açıma pencere açıyor o yüzden dinlemeyi, gidemesem de notlarını talep etmeyi seviyorum.

Bu eğitime fırsatı olanın rezervasyon için ekteki davetiyeyi kullanabileceğini düşünüyorum.Post a new comment